Увага! Всі конференції починаючи з 2014 року публікуються на новому сайті: conferences.neasmo.org.ua
Наукові конференції
 

ФІЛОСОФІЯ ПОЗИТИВНОГО МИСЛЕННЯ

Автор: 
Юлія-Надія Сарап (Борщів)

Аналізуючи стан та проблематику сучасної світової філософії, більшість філософських підручників для вищої школи обмежуються розглядом напрямів та шкіл, які появилися сто, а то й більше років тому (позитивізм, психоаналіз, екзистенціалізм). Логічно мислячи, можемо робити висновок, що така сучасна філософія не зовсім вже й сучасна, чи вірніше сьогоденна. Теперішній світ ставить зовсім інші виклики перед суспільством та особистістю. Для кожного з нас дуже важливо сьогодні бути успішним, впевненим у сьогоднішньому і завтрашньому дні, а отже: працевлаштованим, забезпеченим житлом та комфортними сімейними умовами. Але реальність часто-густо буває зовсім іншою. Більшість з нас буває не задоволена своїм життям. Бажаючи успіху, ми боїмося робити помилки, зустрічаючи труднощі, пояснюємо їх результатом дії зовнішніх сил, применшуючи при цьому власні можливості, ми готові робити «з мухи слона», а потім жахаємось його, ми не слідкуємо за своїми словами і думками… То хіба ж це не філософський виклик сьогодення? І де знайти на подібні питання філософські відповіді? І виявляється така філософія є. Вона теж появилася більше ста років тому, але, на мою думку, є досить актуальною сьогодні. Це філософія позитивного мислення, яка знаходиться десь на перетині філософії езотеризму та сучасної практичної психології. Метод «позитивного мислення» в своїй основі виходить з того, що той, хто його використовує, шляхом постійного позитивного впливу свідомого мислення (наприклад, за допомогою афірмацій або медитативних візуалізацій) досягає в думках тривалого конструктивного і оптимістичного настрою і тим самим підвищує ступінь власної задоволеності і якість життя. Теперішня повсякденна присутність у нашому житті Інтернету, дозволяє активно пропагувати подібну тематику у вигляді он-лайн тренінгів, семінарів, лекцій. Філософію позитивного мислення широко використовують і пропагують багато успішних на сьогоднішній день корпорацій і компаній, зокрема більшість МЛМ-проектів (сітковий маркетинг).

В чому ж особливість і суть філософії позитивного мислення? На думку відомого американського психолога Луїзи Хей «в середині кожного з нас живе сила, здатна вказувати нам шлях до прекрасного здоров’я, ідеальних взаємовідносин, блискучої кар’єри і процвітання у кожній галузі життя. Для того, щоб досягнути цього, потрібно, перш за все повірити, що таке можливо. Потім необхідно по-справжньому захотіти позбавитися від звичних моделей поведінки, що створюють ті умови, в яких ми не бажаємо жити. Досягається це заглибленням в себе і зверненням до Внутрішньої Сили, яка знає, що нам потрібно. Якщо ми сповнені рішучості змінити своє життя», ми зможемо досягти успіху. Про яку ж силу говорить всесвітньо відомий психолог і філософ? Ця сила – є наша підсвідомість.

Ще задовго до народження психоаналізу великі грецькі лікарі Ескулап і Гіппократ знали про існування так званого "внутрішнього розуму". Про це писав і Парацельс. Сьогодні цей внутрішній розум називають підсвідомістю. Наш підсвідомий розум, як інформаційно-енергетична система, містить інформацію про будь-яку подію в будь-якій точці Всесвіту. Як у кожній клітині закодована на генетичному рівні інформація про весь організм, так і в кожній людині міститься інформація про весь Всесвіт, частиною якої вона є. Ну, і при чому тут філософія, може виникнути запитання. Справа в тому, вважають прихильники філософії позитивного мислення, що, якщо навчитися використовувати цю скарбницю вічних знань, впливати на неї, тобто на нашу підсвідомість, то можна змінити якість власного життя.

А як же можна впливати на підсвідомість? «Спочатку було слово» - пам’ятаєте? Ми, самі того не підозрюючи, формуємо власне життя і будуємо своє майбутнє за допомогою слів і думок. Слово має надзвичайно велику силу. Ця сила залежить від стану, в якому перебуває людина. Негативні думки і негативні емоції (гнів, заздрість, образа, ревнощі і т.д.) притягають до нас негативні події і хвороби, а страхи втілюються. Коли ви що-небудь говорите, ваша підсвідомість уважно слухає. Якщо ви скаржитеся на своє життя, ниєте і проклинаєте все на світі, що ж залишається робити вашій підсвідомості, крім того, як покірно надати вам таке життя, про яке ви говорите?

А чому б нам не зробити навпаки? Давайте спробуємо ощасливити себе за допомогою позитивного настрою і райдужних думок, наприклад, за допомогою афірмації (від латинського firmare – робити затвердження).

За допомогою афірмацій можна направляти у відповідне русло власну підсвідомість, що в результаті призведе до позитивних змін у будь-якому виді діяльності: добробут, кар’єра, відносини… Афірмації - позитивна думка, висловлювання, регулярне повторення якого наближає втілення бажаного у дійсність.

Метод афірмації відомий давно, це один з найбільш простих і ефективних методів залучення удачі, здоров'я та благополуччя. Є такий відомий закон - що всередині, то і зовні. Саме він і пояснює, чому працюють афірмації. Якщо простіше, то цей закон можна тлумачити так - думки про удачу приносять удачу, про невдачу - невдачу. Але хто ж собі може бажати невдач, нездоров'я, краху? А Ви уважно послухайте свою мову. "Кошмар!", "У мене ніколи так не вийде!", "Кому я такий потрібний?", "Про яке здоров'я може йти мова?", "Як мені все набридло ... "Вся ця програма записується у підсвідомість і видає повний набір невдахи і нікому не потрібної людини. А якщо врахувати, що крім сказаних вслух влів, скільки думок, і досить часто негативних прокручується в нашій голові, то стає зрозуміло, чому часто негатив у житті домінує! І який тоді вихід? Треба слідкувати за своєю мовою, думками, спрямовувати їх у позитивне русло. Думаєш про хороше, використовуєш позитивні і добрі слова, і тоді таким же змістом наповнюється твоє життя. Думки і бажання матеріалізуються. Приблизно ось так коротко можна окреслити суть філософії позитивного мислення.

 

Література:

  1. Двек К.С. Новая психология успеха. Думай и побеждай: Пер. с англ. Т.Лучко. – Харьков: Книжный клуб, 2007. – 352 с.

  2. Дж. Мерфи. Сила нашего подсознания/ пер. с нем. Кутузовой Р.М. – Донецк. «ПолиграфПРЕСС» 2004. – 200 с.

  3. Дружинина И. Магия успеха. Техника привлечения удачи. – Ростов н/Д.: Феникс, 2005. – 281с.

  4. Правдина Н. Я привлекаю успех. – Спб.: «Невский проспект», 2005. – 192 с.

  5. Хей Луиза. Исцели свою жизнь. – М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2006. – 640 с.

  6. Шинн Флоренс. Как изменить свою жизнь за 7 дней. – М.: ЗАО Центрполиграф, 2006. – 287 с.

Науковий керівник: викладач Сарап Роман Казимирович